Жителі Франківського району у Львові скаржаться на відсутність майданчиків для вигулу собак

Кажуть: є закон, є правила, а от умов для їхнього дотримання ніяких.

Я прибрала за своєю собакою з тротуару так, як це має бути. І оскільки немає ніяких урн: ні звичайних, ні спеціалізованих, то мені довелось це кинути в траву. І я отримала штраф“, – розповідає господарка чотирилапого Каріна.

Це обурилася жінка не стільки за штраф, скільки за відсутність провини у такому вчинку. Мовляв, власники собак не винні у відсутності місця для вигулу собак та урн з екопакетами, які згодом потрібно правильно утилізувати.

На наше питання начальник франківського райвідділку каже, що нам потрібно їхати в парк Івана Франка і гуляти там. Це досить неприємно, тому що ми зараз проживаємо у 21 столітті, а стикаємося з такими елементарними проблемами”, – додає вона.

І це ще за щастя, коли собака малої породи, кажуть господарі. А от коли ніде вигуляти та позайматися із таким красенем, проблеми ще більші. Власник Гектора пояснює: за правилами його собака повинна в громадських місцях гуляти лише на повідець та в наморднику.

Відповідно, щоб спустити й погратися чи навіть поробити якісь вправи, мають бути спеціалізовані майданчики. Наразі ми маємо можливість ходити тільки в один такий, в парку Костюшки. Але це дуже далеко“, – зазначає господар собаки Руслан.

А прогулянка із хвостатим займе як мінімум 3 години, і так двічі на день, каже чоловік. Тож як і більшість тутешніх власників собак мріє про створення спеціального майданчика в Горіховому Гаю.
Допомогти владнати проблему вирішила Андріана Шехлович. Каже: як з’ясувалося, в парку передбачено прогулянковий майданчик для домашніх улюбленців. Однак, чому тут немає спеціальних смітників, не зрозуміло.

Виникають проблеми з порушеннями: їх штрафують за те, що вони вигулюють собак у невстановлених для цього місцях для цього. Тому всіх скеровують вигулювати собак саме в центр міста Львова“, – пояснює Андріана Шехлович, кандидатка в депутати Львівської міськради від «Української Галицької Партії».

Тож вихід один – зібрати підписи власників собак щодо створення на території парку такого майданчика, переконана кандидатка. Тим паче, що є місце для втілення такої ініціативи.

Мешканці Франківського району, власники собак готові співфінансувати облаштування такого тренувально-вигульного майданчику, тільки їм би виділили для цього територію в межах парку Горіховий Гай“, – повідомила Андріана Шехлович.

У Львівській мерії запевняють: готові вносити корективи у відповідну ухвалу та збільшувати кількість вигульних майданчиків. 

Якщо мешканці бачать доцільність встановлення тренувально-вигульного майданчика. Вони можуть звертатися на ЛКП “Лев” чи подавати свою пропозицію через ЦНАП ЛМР. Ми це обов’язково зберігаємо у наших нотатках і будемо розширяти цю ухвалу“, – заявила радниця міського  голови Львова з питань поводження з тваринами Оксана Кошак.

Попередньо ж на місце виїде група, яка й затвердить: бути тут майданчику чи ні, пояснює жінка. Та переконує, що наразі пропрацьовують ще кілька можливих локацій, зокрема й у Франківському районі.

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *