За оцінками ОПОРИ вибори на Львівщині пройшли спокійно

За декілька днів до виборів надрукували бюлетені з помилками для однієї із дільниць, помилялися і люди, розповіли голови виборчих дільниць.

Карантинні реалії також неабияк вплинули на проведення виборів: при найгіршій явці постійно були величезні черги, а засобами дезінфекції кожна з дільниць була оснащена по-різному.

Були окремі комісії, де через те, що були хворі члени комісії, вони просто не з’явилися на засідання і довелося переобирати голів й секретарів, але, на щастя, був кворум, внаслідок якого не зривало виборчого процесу“, – зазначив аналітик громадянської мережі ОПОРА Тарас Радь.

За даними опори, лише 36% львів’ян прийшли на вибори, в області ситуація трохи краща – там явка становить майже 45%. Фахівці зазначають: на ці показники могли вплинути як карантинні реалії, так і зміна виборчого законодавства.

Насправді місцеві вибори для громад мають важливе значення, тож нам треба навчитися бути співгромадянами власних ОТГ. Це фактично підрив легітимізації місцевої влади й недовіра до неї“, – пояснила громадська омбудсменка із захисту виборчих прав у Львівській області Ярина Гаєцька-Колотило.

Багатообіцяльне опитування від президента також неоднозначно сприйняли виборці. По-перше, не на всіх дільницях були представники, які збирали цю думку громад, а, по-друге, чимало виборців неоднозначно вітали таких людей і зверталися до правоохоронців щодо незаконності цієї процедури.

Все-таки це було соціологічне опитування, яке має багато запитань з правової точки зору щодо правових підстав їхньої реалізації. Коли ми говоримо про те, якою буде процедура підрахунку і які наслідки вона матиме, то очевидно, це більше політична оцінка, аніж правова“, – додав аналітик громадянської мережі ОПОРА.

Загалом до поліції у день голосування надійшло 266 заяв, правоохоронці відкрили 5 кримінальних проваджень і 23 адміністративні. Наразі процес волевиявлення перебуває на останній стадії – підрахунку голосів і встановленню підсумків. Відомо вже, що другий тур виборів чекає на потенційних голів  Львівської ОТГ та Дрогобицької й відбудеться він не пізніше, ніж 22 листопада.

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *