fbpx

Що варто знати про самоізоляцію? Додаток «Дій вдома»: чи обов’язково його встановлювати?

Утримання від будь-якого контакту з іншими, мінімізація перебування у людних місцях та ізоляція навіть від своїх рідних. І так упродовж 14-денної  самоізоляції. Контроль за дотриманням такої норми здійснюють правоохоронці. Тож на порушників, як запевняють у Національній поліції, очікує покарання.

«Працівники поліції й надалі вживають усіх заходів з метою профілактики та виявлень порушень правил карантину. На правопорушників складаються адміністративні протоколи, санкція статті передбачає штраф у вигляді від 17 до 34  тисяч гривень», – каже речниця ГУ Нацполіції Львівщини Світлана Добровольська.

Юристи пояснюють: «Якщо дії були навмисними, за порушення особа може понести не лише адміністративну, але й кримінальну відповідальність». 

Юристка Лілія Москалюк розповідає: «Наприклад, особа вийшла, де велика кількість людей і від неї заразилися чи навіть померли люди. Це звісно ж кримінальна відповідальність».

Тоді людині загрожує штраф від 17 до 51 тисячі грн. або ж обмеження чи позбавлення волі, терміном до 3 років, пояснює жінка. 

При цьому прописаних норм повинні дотримуватися ті, хто повернувся з інших країн, захворів на коронавірус та лікується вдома, має підозру на інфікування COVID-19 та очікує на результати тесту або ж контактував із хворим на цю недугу. 

«Якщо особі, наприклад, необхідно вийти в аптеку, щоб купити для себе обезболюючі препарати. Або взагалі будь-які ліки, або необхідно піти банально в магазин. Просто тоді слід  дотримуватись елементарних правил: маска, рукавички і старатися взагалі не спілкуватися з людьми», – запевняє Лілія Москалюк.

Для зручності Кабмін запустив додаток «Дій вдома», який слід встановити на свій смартфон відразу при в’їзді в Україну.

Та лише добровільно, запевняють у відомстві. Таких охочих насправді чимало, та відгуки далеко не усі позитивні.

Скаржаться на ускладнення в передачі фото, яке й має підтвердити їхнє перебування в місці проходження самоізоляції.

До декого, мовляв, з цієї причини навіть навідувалася поліція.

Юристи ж заспокоюють. Кажуть, що додаток не може слугувати аргументом для покарання. Хоча при проходженні паспортного контролю на в’їзді в Україну громадянам пропонують встановити «Дій вдома». Для цього просто потрібно показати прикордоннику відповідний екран застосунку. Головний медик області ж наголошує про важливість дотримання усіх правил  поведінки під час пандемії. 

«Протягом останніх 2-3 тижнів  активність громадян значно збільшилася. Тобто всі фактично втомилися. Тому почали нехтувати елементарними правилами. Саме це, на нашу думку, і призвело до ситуації, яка склалась сьогодні. Львівська обласна державна адміністрація спільно з поліцією координує ті дії», – каже  Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації.

«Дій вдома» – програма, розроблена для контролю людей, які мають пройти обсервацію. Та от наскільки вона ефективна в нашій державі? До слова, подібні додатки запроваджені зокрема в Китаї, Сінгапурі та Ізраїлю.

Автор: Марічка Драбич

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *