Садівник зі Львівщини має найбільшу в Україні плантацію чорного горіха, деревина якого вважається однією з найцінніших у світі

Солодкий мигдаль, фундук, фісташка, кедровий та знайомий усім волоський горіх. Про корисні властивості цих смаколиків відомо чимало, однак мало хто знає про процес їхнього вирощування. А от Михайло Костюк цікавиться горіховими культурами усе життя. Каже: таке захоплення передалося йому із батьківськими генами. Серед іншого чоловік вирощує ліщину. Ця рослина потребує догляду, затишку та обов‘язково вологи.

Для того, щоб такий кущ гарно функціонував, потрібно приблизно 300 літрів води в день. Але оскільки опадів немає, то рослина в такому випадку може тільки вижити. Вона не дасть повноцінного плоду“, – розповідає садівник.

Плодити ліщина починає лише на 5-7 рік після висадки. За цей період турбот чимало, натомість врожай не дуже втішний.

Садівник-підприємець зазначає: “Ми сьогодні мали б сьогодні її зібрати, а до нас це вже зробила природа. Хоча гілки гнулись від неї. Але не забуваємо, що є ще шкідники, гризун свою лепту забирає, це його право“.

Колись садівник мав 2 гектари землі, засаджених ліщиною. Однак сьогодні залишилося лише 20 кущів, так би мовити, для вивчення. Проблема в тому, що таке захоплення більш дотаційне, аніж прибуткове, каже Михайло. 

І хоча вирощує найрізноманітніші сорти горіхів, все ж зізнається,  що душа лежить до чорного горіха. 

Чорний горіх має хороші лікувальні властивості, ну і деревина входить першу десятку найдорожчої у світі“, – пояснює він.

Отож, не вагаючись Михайло висадив дерев на 42 гектарах землі. Відтак, це найбільший сад чорного горіха не лише в Україні, але й серед сусідніх держав. Чоловік зауважує: дерево росте швидко, і попит є. Адже корисні не лише плоди, але й листя цієї рослини.

Окрім горіхів пан Михайло вирощує чимало плодів і продає в магазині просто неба. Кожен охочий проїжджаючи трасою Київ-Чоп повз село Банюнин може завітати сюди, самостійно вибрати овочі чи фрукти та заплатити за них, просто залишивши гроші у скляній банці. Такий бізнес на довіру на Львівщині існує уже не один рік. 

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *