Які зміни чекають на львів’ян у липні?


Соціальна допомога

З 1 липня в Україні збільшується розмір прожиткового мінімуму, тепер він становитиме 2118 гривень. Не стоятимуть на місті й інші соціальні виплати. Надбавку у розмірі до 100 грн скерують тим, хто отримує фінансову допомогу на дітей.

Зросте і максимальна допомога по безробіттю, тепер її видаватимуть у розмірі 8 тисяч 788 гривень, а от мінімальна допомога по безробіттю залишиться незмінною, адже під час карантину цю соціальну виплату і так збільшили до тисячі гривень.

Пенсійне забезпечення

Тим часом, пенсіонерам додадуть 74 гривні. Тепер мінімальна пенсія стартуватиме від 1720 грн. Щомісячні виплати перерахують для тих, хто має більше необхідного стажу для отримання пенсії. Жінки та чоловіки, які мають за плечима більш як 30 і 35 років відповідно офіційного працевлаштування  отримають 1% надбавки за кожен додатковий рік.

Обмін валют

Обмінювати валюту і переказувати кошти без відкриття рахунків Нацбанк з 1 липня дозволив ломбардам. Мета цієї новації – захистити права осіб, які користуються послугами ломбардів та розширити можливості цих фінансових установ. Займатися обмінними операціями зможе той ломбард, мінімальний розмір капіталу в якому має становити 500 тисяч гривень.

Газ

Традиційно у липні українцям прийдуть дві платіжки за газ: одна за споживання блакитного, інша за транспортування. Сума у одному з чеків стане більшою для користувачів газу, бо ж зростає вартість доставки майже на 10%. І чи не найдорожчим блакитне паливо стане для жителів Львівщини. Таким чином, за тисячу метрів кубометрів газу доведеться сплатити 990 гривень за місяць.

Додамо, що із липня тарифи планували збільшити одразу на 20%, однак світовий обвал цін на газ вплинув на це.

Штрафи для нетверезих водіїв

Більш жорсткі покарання для водіїв «під мухою» готують вже з липня. Тепер за це не лише збільшать в рази штрафи, а й передбачать кримінальну відповідальність. Поїздка у стані алкосп’яніння тепер вартуватиме водію вже не десять, а від 17 до 34 тисяч гривень пені, у випадку повторного порушення водіям доведеться сплатити 51 тисячу гривень. Окрім фінансових санкцій нововведення передбачають позбавлення прав на термін до трьох років.

Виборчі адреси для переселенців

Голосувати на місцевих виборах, які відбудуться восени зможуть і переселенці. Для того, щоб віддати свій голос за того чи іншого кандидата за місцем фактичного проживання, а не за місцем реєстрації, внутрішньо переміщені особи повинні з 1 липня до 9 вересня змінити свою виборчу адресу. Для цього потрібно звернутися до органу ведення державного реєстру виборців та написати відповідну заяву. Підтвердити своє прохання така особа повинна документами, які засвідчать, що вона дійсно проживає на території цієї громади.

Кіно

Після майже чотиримісячної заборони в Україні дозволили відновити роботу кінотеатрів. Головна вимога – щоб наповненість залів не перевищувала 50%. Потрапити на улюблений фільм можна буде лише за умови дотримання карантинних обмежень. Та от чи запрацюють кінотеатри на Львівщині – запитання відкрите. Наразі у Львові діють лише авто кінотеатри просто неба.

Гроші за пробне ЗНО

Оскільки пробне ЗНО відбулося не у звичному форматі, з 1 липня запрацює механізм повернення коштів для дітвори, яка так і не змогла пройти цю процедуру. Відтак, усі, хто реєструвався на пробне ЗНО, повинні звернутися у найближче відділення Приватбанку і пред’явити унікальний номер учасника тестування. Повернення грошей відбуватиметься до 1 грудня. Додамо, що 85% цих коштів направили на друк зошитів для тестування.

Авторка: Валерія Паненко

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *