Екологи у Львові продовжують перерахунок зелених насаджень

Платформу, якою зараз користуються усі райадміністрації Львова для інвентаризації рослин, розробили кілька студентів. Завдяки їй на спеціальному сайті екологи реєструють дерева, після чого можуть фільтрувати дерева за необхідними параметрами, побачити паспорт окремих зелених насаджень та їх розташування на мапі.

Також є така функція, що, наприклад, Сихівська райадміністрація може відфільтрувати усі дерева, які позначені для проведення санітарної обрізки чи інших дій. Спланувати на основі цих даних бюджет, а потім швидко і якісно провести цю обрізку“, – повідомив співзасновник сайту для обліку дерев Павло Голубець.

Зараз екологи отримали понад 2 тисячі чипів, якими додатково маркують зелені насадження. Дерева на сайті позначаються спеціальними кольорами. Синій означає, що рослина в ідеальному стані, зелений – задовільному, жовтий – дерево потребує уваги зі сторони спеціалістів, червоний – зелене насадження є аварійним, а чорний, що дерево вже неживе.

Також зірочками на сайті позначаються особливі дерева, яким вже понад 100 років. Або ж які представляють особливу цінність для міста. Аналогічні інтернет-платформи для відслідковування зелених насаджень є й закордоном, але на відміну він них наші розробники додали можливість і для пересічних львів’ян переглядати інформацію і при бажанні скласти собі маршрут й подивитися на рідкісні породи дерев.

Начальниця управління екології та природних ресурсів львівської міськради Олександра Сладкова пояснює: “Коли ми досліджуємо дерева, які є кандидатами в пам’ятки, то більшість їх знаходиться у Франківському районі, бо це район лісотехнічного, політехнічного інституту. І так само Галицький район. А, наприклад, у Шевченківському, Сихівському та Залізничному районах таких старих дерев є лише декілька“.

У Львові обліковано вже близько 3 тисяч дерев, але підрахунок й досі триває, розповідають екологи. Наразі ж чипами помічають  зелені насадження, які є у доброму стані. А вже згодом відповідні маркування будуть на усіх деревах міста.

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *