fbpx

23 ТРАВНЯ: ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

23 травня 2006 р.

ЗОНА ВІЛЬНОЇ ТОРГІВЛІ ГУАМ

Країни ГУАМ – Грузія, Україна, Азербайджан та Молдова – підписали в Києві протокол щодо створення зони вільної торгівлі в рамках організації. В результаті, за два наступні роки внутрішній товарообіг між країнами-членами організації збільшився на 40%, і лише за 2006 рік Грузія, Азербайджан та Молдова інвестували в українську економіку понад 1,6 мільярдів доларів США.

Політико-консультативний форум ГУАМ було засновано у 1997 році. Спочатку організація була створена для протистояння в регіоні Росії.

Співробітництво базувалося на спільності позицій країн із подібними політичними й економічними зовнішніми орієнтаціями.

Штаб-квартиру організації розташували на Майдані Незалежності у Києві.

У 1999 році до ГУАМ приєднався Узбекистан, але у 2005-му він з організації вийшов. Аби ГУАМ відповідав усім нормам міжнародного законодавства, у травні 2006-го у Києві відбувся саміт, на якому було прийнято статут організації та велика кількість міждержавних протоколів та угод. Головною ж подією саміту стало підписання протоколу про створення зони вільної торгівлі між країнами ГУАМ.

І хоча на перших етапах не всі угоди виконувалися у повному обсязі, з роками потужність співробітництва країн стала зростати і сьогодні питань щодо впливовості самої організації і економічної доцільності участі у ній України ні в кого не виникає.

23 травня 1931 р.

ПЕТРО БАЛАБУЄВ

Народився український авіаконструктор Петро Балабуєв. Отримав спеціальність інженера-механіка літакобудування в Харківському авіаційному інституті. У 1954 році Балабуєв був прийнятий на роботу в Харківське авіабудівне підприємство, на якому зробив успішну кар’єру, пройшовши шлях від інженера-конструктора до генерального конструктора.

Вже за два роки талановитий механік став начальником майстерні, згодом йому довірили керівництво складальним цехом, а у 1984 році Петро Балабуєв став генеральним конструктором. Під його керівництвом розроблялися літаки Ан-72, Ан-74, Ан-28, Ан-225 «Мрія», Ан-140 та інші.

Петро Балабуєв очолював раду директорів Міжнародного консорціуму «Середній транспортний літак» та програму виконання контрактів з Іраном.

Із 1999 року вчений отримав членство у Раді експортерів при Кабінеті міністрів України. Не стало великого авіаконструктора в 2007 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *